srvkywysf6 srvkywysf6
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

Teresa went to a bakery to buy bagels. Each bagel at the bakery was the same price. Teresa paid $5.00 for 4 bagels.

Respuesta :

Lucccyyyy
Lucccyyyy Lucccyyyy
  • 01-12-2020

Answer:$1.25 per bagel

Step-by-step explanation:

5/4=1.25

Answer Link

Otras preguntas

Calculate the molarity of a solution made by putting 55.8 g of nano3 into a beaker and diluting to 2.50 l.
how did john calvin feel it necessary to establish a theocracy
How does entrepreneurship affect a country's economy?
What can a virus cause? A. strep throat B. the flu C. tuberculosis D. none of the above
Annemarie buys a laptop computer from dell.com and the company ships the product to her home. which type of distribution channel does this best​ describe?
Explain how Einstein’s contribution to understanding the force between the earth and the moon differed from Newton’s. Include a brief statement of Einstein’s ex
Why do advertisers use testimonials?
why would president bush order the invasion of panama
How are old telephone logs, payroll records, minutes of practice management meetings, and canceled checks categorized?
Can someone please help me solve questions 4. Best answer will be marked as brainliest