rylandowdy
rylandowdy rylandowdy
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

The price of apples is $3.60 for 3 pounds. Write the price as a unit rate.

The price of apples is 360 for 3 pounds Write the price as a unit rate class=

Respuesta :

lfbsdjvhzkds lfbsdjvhzkds
  • 01-12-2020

Answer:

B

Step-by-step explanation:

Answer Link
naszearking naszearking
  • 24-05-2022

Answer:

B.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Write a scene that starts with the line When I stepped outside, the whole world smelled like... A) Fresh flowers and rain B) Burning wood and spices C) Ocean b
Why does Zarroff not hunt animals anymore? Explain fully​
She saw my father on the way. (change this into yes no question)​
Which two plants with psychoactive properties were known to be used for medicinal purposes in ancient egypt? a. the poppy and the blue lotus b. cannabis and the
9. if you wanted ______, I como with you to the store. ​
A 5 kg block is pushed against a vertical wall by applying a horizontal force of 80 N. The coefficient of static friction between the block and the wall is 0.4.
7(y-2) 21=(2y)(3) solve the equation
A case of paper weighs 20 kilograms what is this weight in pounds?
And it's important to mention measuring the specific heat for a certain object is done by using the calorimetry as a water container that is thermally insulated
6: Which note-taking methodology employs a table or chart format to organize information? a. c) Flow Method b. a) Charting Method c. d) Mapping Method d. b) Min