jazzjatain jazzjatain
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

4 avocados cost $0.76 At this rate, how much do 9 avocados cost?

Respuesta :

mirajbow84 mirajbow84
  • 01-12-2020

Answer:

9 avocados cost $1.71

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

If 2x+z=2y and 2x+2y+z=20 what is the value of y?
What is adaptation in animals and plants
WHICH EXPRESSION IS EQUIVALENT TO SIN 22 COS 18 + COS 22 SIN 18?
Can you give me the order of Biomes from coldest to hottest please?-tundra-taiga-temperate deciduous forest-temperate grassland-temperate woodland (chaparral)-d
What metric unit should i use to measure the mass of a monkey
I am a polyhedron. I am a prism. my two bases are hexagon. my two other faces are rectangles.
Each verb below, one noun does not go with it. Which one? 1/ discover ( the truth, a cure, DNA, gold ) 2/ make ( cars, a discovery, a phone call ) 3/ tell ( hel
Randal answers 96 out of 120 questions correctly on a science exam. What percent of the questions did Randal answer correctly
If 2x+z=2y and 2x+2y+z=20 what is the value of y?
three things scientists learned about earth in beginning of 1800s