shopkinlover1208 shopkinlover1208
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

write and evaluate an expression for the problem music lessons cost $20 per week. How much do 6 weeks of lessons cost?

Respuesta :

iydelgadillo iydelgadillo
  • 01-12-2020
120 just multiply 20 times 6
Answer Link
hannah1217
hannah1217 hannah1217
  • 01-12-2020
do 20 x 6, and that will equal 120 :)
Answer Link

Otras preguntas

What is a gradual increase in average global temperature called?
what is a tendon and a ligament
what's the opposite of applaud
what's the opposite of applaud
how do you write 2,049,000 in expanded form
fructuse, sucrose, and starch are all examples of ? carbohydrates, lipids,nucleic acids or proteins?
What is the prefix for discrete English
what is the reference angle of 330° degrees
EDIE WANTED TO SUBTRACT 273-188. SHE BEGAN BY FINDING 2-1. WHAT DID EDIE DO WRONG.
why is 743 a prime number