Seudónimo Seudónimo
  • 03-10-2016
  • Mathematics
contestada

if a 24 pack of cans is 2 for $9 what is the ratio of the number of cans to price

Respuesta :

sherry11
sherry11 sherry11
  • 03-10-2016
2:9 should be the answer
Answer Link
pain123456789
pain123456789 pain123456789
  • 03-10-2016
the answer is 24:9 hope i helped
Answer Link

Otras preguntas

helpppppp giving brainliest
PLEASE HELP I really need help please heplp
Solve for x. One side = 10 Another side = 9 One side = x (It's a right triangle.)
Lucia compro 12 pares de media a 60 pesos cada una 7 remeras a 156 pesos cada una y 2 pantalones a 350 pesos cada uno.Si pago con 3000 pesos¿le sobro o le falto
None but we work hard. (affirmative)​
-ndo Write the verb in the gerund form (-ndo ending). Example: dormir > durmiendo 1. servir [_____] 2. vestir [_____] 3. leer [_____] 4. hacer 5. poner [____
Is the following statement a reasonable conclusion for readers to draw from the selection? Emperor Qin was concerned about life after death. Provide two details
What are the things that is solid? A. waterB. rockC. oilD. module​
please help ill mark braiylist <3 what did Thomas h00ker and William Penn have in common? 1-3 sentences or more !
130 Quiz 3: World War II Radio and film were essential communication tools for soliders and civilians during WWII. True False Is the answer to this question tru