jayjpriest jayjpriest
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

$46 for 5 toys

$ / toy

Respuesta :

iliveformemes iliveformemes
  • 03-11-2020
It’s $9.2 for each toy
Answer Link
horses96
horses96 horses96
  • 03-11-2020

Answer:

$9.20 for 1 toy

Step-by-step explanation:

If it's $46 for 5 toys, we can divide both $46 and 5 to get $9.20 for 1 toy.

Answer Link

Otras preguntas

Today robbie is carrying his history textbook and his lunch in his backpack. If the history textbook weighs 2 5/6 pounds and his lunch weighs 1 2/3 pounds, how
what did Henry the 8th do?​
For a large batch of cupcakes, the robots use 1/5 of a gallon of milk. They pour it into two separate cups , each the same size. How much milk goes into each me
I need help please and thank you
Based upon acquiring equity or wealth, purchasing a car is to purchasing a home as leasing a car is to a. improving a house. b. repairing a house. c. buying a c
Which equation represents a conservation of charge? A) 2Fe3+ + Al 2Fe2+ + Al3+ B) 2Fe3+ + 2Al 3Fe2+ + 2Al3+ C) 3Fe3+ + 2Al 2Fe2+ + 2Al3+ D) 3Fe3+ + Al 3Fe2+ + A
Jennifer feeds 5 times as many fish as Tony. Tony feeds 56 fish. how many fish,f,does Jennifer feed?​
Use the distributive property to write an equivalent expresión to 4(6x+5)
____________________ are body waves that can travel through air, liquid, and solid material.
What’s the minimum cuts needed to cut a circle into 8 equal parts