kathykatende kathykatende
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

At the store, 10 ounces of candy cost $3.20. How many ounces can you get for $1?

Respuesta :

hannahboothman hannahboothman
  • 03-11-2020

Answer:

3.125 ounces

Step-by-step explanation:

10/3.20=3.125

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following expressions represents the value, in dollars, of a certain number of nickels, n, and dimes, d?
Which empire did the Moroccans overpower A, Songhai B, Ghana C, Mali D,Djenn'e-Djeno
How do you simplify the square root of 27?
In which part of a professional email should you try to be brief, but highly descriptive?
Identify the start and stop codons in the mrna sequence 5'-uauccauggcacuuuaaac-3'. what is the resulting amino acid sequence
Which of the following true statements best supports the endosymbiotic theory? Select one: a. All mitochondria have circular DNA. b. All eukaryotic cells have r
An athlete does one push-up. In the process, she moves half of her body weight, 250 newtons, a distance of 20 centimeters. This distance is the distance her gra
What is the ratio of 2.5 million to 1.5 million
The US assisted on the side of the resistance movement in the Afghan War in the 1980s to -- a.put down Afghan rebels. b.put down Islamic rebels. c.reduce Soviet
what is a political machine?