Samanthafrazier0403
Samanthafrazier0403 Samanthafrazier0403
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

Cans of corn are on sale at 10 for $4. What is the cost of 15 cans

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-11-2020

Answer:$6

10*1.5=15

4*1.5=6

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

From a distance of 4.0 m, a bystander listens to a jackhammer breaking concrete. How far would he need to move from the jackhammer so that its perceived loudnes
- 4ac 2a True O False
calculate the volume occupied by 12 grams of oxygen gas at STP​
of the reasons listed in the text for developing a budget which do you think is the most important and why​
what practices did king Philip implement in order to modernize his kingdom?
What was the Confederacy's strategy at the beginning of the Civil War? Check all of the boxes that apply. D To capture Washington, DC To blockade the Union coas
Air pressure is 1.0 · 105 N/m2, air density is 1.3 kg/m3, and the density of soft drinks is 1.0 · 103 kg/m3. If one blows carefully across the top of a straw st
Analyze the map below and answer the question that follows.
The table of values below shows the rate of water consumption in gallons per hour at selected time intervals from t = 0 to t = 12. Using a Trapezoidal sum with
Kevin made a jewelry box with dimensions shown 5cm,10cm,15cm what is the value of the jewelry box?