KylerBetz KylerBetz
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

An item costs $0.11 per ounce. If the total cost of the item is $8.80, how many
ounces are in the item?

Respuesta :

debanks
debanks debanks
  • 03-11-2020

Answer:

88

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which court has three to nine judges? Supreme Court trial court domestic relations court traffic court juvenile court
From packing to mars persuasive essay
in a prokaryotic cells most ribosomes are
Hamlet’s “To be or not to be” soliloquy addresses the themes of death and religion. true or false
How much work is done if you push a 200 N box across a floor with a force of 50 N for a distance of 20m
In 1952, Hershey and Chase conducted a series of experiments indicating that DNA was the physical carrier of heredity.
The articles “a,” “an,” and “the” are considered: a. Pronouns c. Adjectives b. Prepositions d. Adverbs
titiknya 10 dan 8 ∫x-8)( x-9) (x-10) dx
If the point (−2, 4) is reflected across the x-axis, what is the location of the new point? A) (2, 4) B) (2, −4) C) (−4, 2) D) (−2, −4)
URGENT!!! A small population of lizards lives on an island where the environment is changing quickly.Which BEST describes why the lizards may become extinct? A.