C8harolindaKarlen
C8harolindaKarlen C8harolindaKarlen
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

what is the unit rate per bottle of 24 bottles of juice sells for $9.60

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 01-10-2016
9.60 / 24 = 0.40.......so the unit rate would be 40 cents per bottle of water
Answer Link

Otras preguntas

A cup can hold 50 ml of water and has a mass of 25g. If each penny weighs 2g, how many pennies can it hold before it sinks in fresh water? Explain how you got y
What is. - | 3 | = ____
Given the following class import java.util.ArrayList; public class RectangleTester { public static void main(String[ ] args) { ArrayList shapes = new Arr
Please help! I really need help and I don't understand this ! Quick!!
What is Genetic Diversity?
give a stress relieving strategy to use when that stressor is causing unhealthy levels of stress.
Which individual freedom is protected under the Constitution? A. freedom to speak about anything B. freedom to meet peacefully C. freedom from search and se
which of the following statements is most accurate regarding the mayflower compact
Based on the information in the chart, why might congress have been divided about declaring war on britain
Why do cells need to divide? A.contain to many chromosomes. B. Cells need to get rid of waste products. C.cells cannot live unless they divide often. D. Cell d