pa3tricherit
pa3tricherit pa3tricherit
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

if a 13 ounce cereal box cost five dollars what is the unit price per ounce

Respuesta :

samantha84848
samantha84848 samantha84848
  • 02-10-2016
$2.60 since all you have to do is divide 13 by 5. 
Answer Link

Otras preguntas

(10y^3+20y^2+55y)/5y
How is it possible for Mercury to have frozen ice ?
how is mass transit in cities a possible solution tk urban air pollution?
Marika and Freddy sold 70 homes for Ron Realty. If Marika sold 2.5 times as many homes as Freddy, how many homes did each sell?
Find Domain of the functionsquare root of (x-8)/x(x-9)
Find Domain of the functionsquare root of (x-8)/x(x-9)
what is the answer for (20,8),(9,16) ?
Scarcity is the condition of not having enough goods and services to satisfy everyone's?
Prove that (x^5)-(x^2)+2x +3=0 has at least one real root. Prove that x=cosx has at least one solution.
Find Domain of the functionsquare root of (x-8)/x(x-9)