acidbvby
acidbvby acidbvby
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

3 candy bars cost $0.99. At this rate, how much do 5 candy bars cost?

Respuesta :

presleydrage
presleydrage presleydrage
  • 05-11-2020

Answer: $1.65

Step-by-step explanation:

you divide 0.99 by 3 and then multiply that by 5 to the 1.65 (example. 0.99/3= 99 * 5 = 1.65

Answer Link

Otras preguntas

Write the balanced chemical equation for the dissociation reaction of thiosulfuric acid
Please help. I don't know what to draw. This is for 8th grade.
7th-grade math help me, please :(
As you reread "The Lottery," remember that the actions of the characters can affect the plot. In paragraph 2, how do the actions of the village boys affect the
Brainly y=-1/3x+5 graph
The number of health science job opportunities will shrink in the future true or false
Code Problem 4 in Python 2. Problem 4 You’ve been hired to write a Python program for scanned items at a grocery mart. The scan is of the form [x, y, z] where x
True or false: It can take some time for the labs to load once you click “start lab.”
WritingWrite a speech for your school assembly titled 'A Funny Incident That Happened in theClass Last Week'.Remember to:a. begin with a greeting.b. keep it sim
The most important term of the treaty of Paris was the United States gaining all of the area east of the Mississippi Canada Do you agree or disagree with the a