litishastaten litishastaten
  • 03-10-2020
  • Mathematics
contestada

Maria bought 19 pounds of flour for nine dollars how many pounds of flour did she get per dollar

Respuesta :

disguisedmoth disguisedmoth
  • 03-10-2020

Divide money by pounds,

9/19

Price per pound of flour

$0.473

Answer Link
9hrunj 9hrunj
  • 03-10-2020

Answer:

cacluate it 19×9= ? hope thid helpeddddd

Answer Link

Otras preguntas

what is 10 to the 3rd power x n = 630
What type of crop plantations proved to provide slaves with the worst living conditions?
Name from least to greatest 60 miles per hour, 24 feet per second, 45 kilometers per hour.
What is considered the eastern border of Europe
Find 3 consecutive integers such that twice the first, plus three times the second, plus four times the third is 20. Please show work, explain throughly so I ca
a Pontiac trans-am, initially at rest accelerates at a constant rate of 4.0 m/s squared for six seconds how fast will the car be traveling a T equals six second
here is the whole question cooking oils contains unsaturated fats. unsaturated fats are more healthy than saturated fats. unsaturated fats change bromine wate
Solve 6[5x(41-36)-(8+14)] and show all work.
Compare the temperature of water as ice begins to form with the temperature of ice as it begins to melt
Why was the road to democracy more difficult for France then for England?