madse0835
madse0835 madse0835
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

Brianna bought 134 pounds of cheese that cost $3.00 per pound. What is the total cost of the cheese?

Respuesta :

EmotionlessCapricorn
EmotionlessCapricorn EmotionlessCapricorn
  • 02-10-2020

Answer:

402.00$

Step-by-step explanation:

Just multiply the amount by the cost?

Answer Link
Arkayn24 Arkayn24
  • 02-10-2020

Answer:

$402

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

True or false during an acute asthma attack, there is a significant loss of elastic recoil
Will give 15 points. Name three different kinds of graphs that are often used to plot information and discuss the value of each.
Write 72.98 as a mixed number in simplest form. submit
Three categories of economic activities included in the business service sector of the economy include
Which king conquered and united several smaller kingdoms to form Mali? Mutota Ewuare Lalibela Sundiata
Compare and contrast aristotle and the buddha. in what way or ways are they alike and how are they different?
triangles ABC and DEF are similar. what is the length of side EF
A hole was dug 2 3/8 feet deep for a fence post. The fence post is 6 feet long. How far above the ground will the fence post be when it is placed in the hole?
Question 9 in nearly every state, the responsibility for creating a state budget lies in the ______. a. department of the treasury b. house of representatives c
Write area f a circle as a function of circumfrence