gingham gingham
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

if 1/4 a gallon cost 2.90 what is the cost per serving

Respuesta :

destinybills
destinybills destinybills
  • 02-10-2020

Answer:

it may be 0.5

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Name from least to greatest 60 miles per hour, 24 feet per second, 45 kilometers per hour.
Solve 6[5x(41-36)-(8+14)] and show all work.
ben and cole have 36 airplanes models all together. ben has 8 more than cole. how many airplane models does ben have?
what is 10 to the 3rd power x n = 630
Suppose that you are building a shed and need to pour concrete slab to support it you know this lab will be 15 feet wide 10 feet long and 6 inches deep concrete
can you answer number six please
A shipment of 288 textbooks have been delivered. Each of the 10 classrooms will receive an equal share of the books, with any extra books being stored in the bo
An ice cube is placed in a plastic cup on the lab table. Students record the mass of the ice cube and the plastic cup as 5 grams. One hour later the ice cube
what is 25/1000 reduced
When a recessive trait is on the X chromosome: Answer males will never express it females will always express it males can express it more often than females wi