animegirl72
animegirl72 animegirl72
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

Paul bought 12.8 pounds of apples at the farmer’s market.
Each pound of apples cost $1.65. How much did the apples cost

Respuesta :

luluchic42
luluchic42 luluchic42
  • 01-10-2020

Answer:

The apples costed $21.12.

Step-by-step explanation:

Each pound cost $1.65 & Paul bought 12.8.

Multiply $12.8 by $1.65 and you get $21.12.

Answer Link

Otras preguntas

How many milligrams are equal to 0.0265 pounds? (Dimensional Analysis) Please show how you got that answer.
Nationalism refers to a person who is blank
how does newtons law intertia relate to a index card being placed on a cup then a penny ontop of the index then flicking it off?
What factor contributed to the rise of communism in the early twentieth century? O the unpopularity of Russian involvement in World War I the desire to recreate
What is the density of an unknown metal in g/mL if a sample of the metal has a volume of 520 mL and a mass of 2344 g?
What material would the colonists use to build their homes?​
Short constructed response studysync
We are grateful to our workforce for the constant and unwavering support. Having seen some steep times, we now appreciate your steadfast perseverance to make th
FRE BRAINLYEST TO FIRST THAT ENTERS the longest word!!! Hint it begins with an S
Part A Rebecca's house cost $100000 in the year 2000. In 2008 she sold it for $210000. Was the change in price a positive or negative change? Answer: Part B Wha