demetrathornton demetrathornton
  • 04-09-2020
  • Mathematics
contestada

Jada went to the store and some oranges. She bought 4.2 lbs of oranges and paid $7.35 for her oranges. What was the price per pound of Emily’s oranges?

Respuesta :

shalayanicole shalayanicole
  • 04-09-2020
They are going to be $7.35 I think ion really know I just need points
Answer Link

Otras preguntas

If a liter of water is cooled from 50 to 30 what happens to its volume
the distance d a train travels directly with he amount of time t that has elapsed since departure.if the train travels 475 i 9.5 hours how any miles did the tra
What is common between aerobic and anaerobic respiration? A. Krebs cycle B. Electron transport chain C. Glycolysis
Match each kind of drug to a relationship it has with society and culture. A. Ibuprofen This drug can lead to addiction; possession is a crime punishable by la
Find x if y=-2 4x-6/y=15a. 9/2b.5c.3d.-6/23
What river begins in the andes mountains in flows eastward across south america to the atlantic ocean?
What is the best definition of “scrub suit”?
A kelvin temperature equivalent to 30c is
Please help ASAP. Need it for homework
What is the balanced equation when aluminum reacts with copper (ii) sulfate? i don't know how to do this