rulanyassin0406
rulanyassin0406 rulanyassin0406
  • 01-09-2020
  • Mathematics
contestada

PLS ANSWER FAST!! CORRECT ANSWER GETS BRAINLIEST!!!!

PLS ANSWER FAST CORRECT ANSWER GETS BRAINLIEST class=

Respuesta :

giselleorozco6
giselleorozco6 giselleorozco6
  • 01-09-2020
The price per pound of cinnamon is $5.25/0.75 lb is TRUE

The 0.75 lbs of cinnamon costs $5.25 is TRUE

Cinnamon costs $7 per one pound cannot be determined

5.25 lbs of cinnamon costs .75 is NOT TRUE

The weight per bag of cinnamon is 5.25 is NOT TRUE or CANNOT BE DETERMINED

hope this helped :)
Answer Link

Otras preguntas

What is the universe made of? Astronomers still cannot for 95% of the universe
find the distance between (5,5) and (8,1)
The writer wants to add an adjective before the word "traits" in sentence 13 (reproduced below) in order to improve the clarity of the claim pending on what tee
after the boxer rebellion from 1899-1901, which of the following began to rise in china
28 POINTS + BRAINLIEST. Consider the speakers in "The Charge of the Light Brigade" and "The Battle of Blenheim." In a response of two well-developed paragraphs,
What were some laws passed after the us revolution
If you want to prepare 2.00 L of a 0.800 M NaNO_3 solution from a NaNO_3 stock solution that is 1.5 M in concentration, how many mL of the stock solution must y
(2h³j^-3 k⁴)/3jkJust look at pic​
Using slope, tell whether each pair of lines is parallel, perpendicular, or neither:
Which is the more polar bond in each of the following pairs f―cl or br―cl