nwilson572
nwilson572 nwilson572
  • 04-08-2020
  • Mathematics
contestada

Select the best with the least expensive corn per ounce The choices are in the image

Select the best with the least expensive corn per ounce The choices are in the image class=

Respuesta :

evapoopbot1 evapoopbot1
  • 04-08-2020

Answer:

B

Step-by-step explanation:

Option A:

1.50÷18≈0.0833

3.00÷36≈0.0833

4.50÷54≈0.0833

Option B:

0.75÷15=0.05

Option C:

2.20÷15=0.146

Answer Link

Otras preguntas

why Spanish is widely spoken at home in the American Southwest other than immigration?
On a map 1 centimeter represents 200 meters .Ridge Trail is 850 meters long. How long is Ridge Trail on the map?
Level 61.) Find the value of 5x - 6y when x=-2 and y = 3.​
Help me please if you get it right brainless for you ^-^
The article states: Lichen are like tiny sponges. They take in food from the environment. They take in water, too. They also, however, take in poisonous pollut
Richard Russell helped Georgia prepare for World War II by bringing military contracts to the state. urging people to move inland from the coast. ending segrega
Name two points that are NOT contained in or lying in plane P.
CAN SOMEONE HELP ME PLS PLS I GIVE MANY POINTS AND BRAINLISt
How do living organisms use nitrogen
Read the sentence. I brought my raincoat _____ it is supposed to rain today. Which transition best completes the sentence? even though because additionally howe