helpthanksyear9 helpthanksyear9
  • 03-07-2020
  • English
contestada

solve please
thanks in advance

solve please thanks in advance class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-07-2020

Answer:

4x - y = 8  ( x = 2 + y/4 )

x + y = 22 ( y = 22- x)

8x + y = 24 ( x = 3 - y/8 )

x - 2y = 20 ( y = - 10 + x/2 )

5x + 3y = 10 ( x = 2 - 3y/5 )

x - y = -10 ( y = 10 + x )

Hope this helped you. Please let me know if anything wrong or unclear!

Answer Link

Otras preguntas

Please help been stuck on this for awhile
Is the relationship between velocity and centripetal force a direct, linear or nonlinear square relationship?
What action taken by Roosevelt is symbolized in this cartoon?
Olive Oil costs $8.70 per liter. A restaurant owner buys 5.6 liter of olive oil. How much does the owner pay?
I costs $36 for 4 movie tickets, What is Ovie tickets, What is the unit price of each ticket I
Solve this please quickly
essay on environmental awareness with pictures​
Jamal bought 2 pounds of red apples and 3.2 pounds of green apples from a grocery store, where both kinds of apples are $1.65 a pound. How much did Jamal spend
WILL MARK AS BRAINLEST!! List five items that were sold at the medieval fair.
On monday,a local hamburger shop sold a total of 330 hamburgers and cheeseburgers.The number of cheeseburgers sold was two times the number of hamburgers sold.