Seudónimo
Seudónimo
01-09-2016
Mathematics
contestada
Can someone please help me with this
Respuesta :
jordan360
jordan360
01-09-2016
u have to be do like a equivalen ratio like this 300:09
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 91+ )
Otras preguntas
Do you think it is realistic for people to use designer waters to wean off of soda? Why or why not?
Can I please have help with this question
. What is the minimum number of rows of bricks needed to build a wall that is at least 4 feet a tall if each brick is 2.25 inches tall?
no link or bot answer the question
3. What is space junk? Give two examples and describe why these materials pose hazards to an astronaut or spacecraft.
Jasmine bought 4 notebooks at $2.79 each and 3 dividers at $1.10 each. How much money did she spend?
People are limited in their ability to succeed by: A. Labels. B. Failure to visualize themselves in a successful setting. C. Setting unrealistic goals. D. All o
A line contains the points (9, 10) and (3,-2) What is the slope of the line in simplified form? Enter your answer in the box
13434yards of ribbon cost $7. Find the cost per yard. (Unit Rate).Enter your answer as a whole number or a decimal. Do not include a label.
Explain the function of the conjunction pls