rnizamitdinova123
rnizamitdinova123 rnizamitdinova123
  • 04-06-2020
  • Mathematics
contestada

Caily bought 5.2 pounds of grapes for $7.75. Using the unit rate, how much would 3 pounds of grapes cost? *

Respuesta :

iansauza
iansauza iansauza
  • 04-06-2020
10.8 that’s the answer bro
Answer Link

Otras preguntas

Subtraction of integers1. 8-9 = (8) + (-9) = 2.-23-(+10) - (-4) =3. (+17) - (-20) -(+12)4.-200 - (-120) -25 =5. 53 - (-17) + (-6) =​
A yard has a perimeter of 168 feet. If times the length of the yard equals seventeen times the​ width, what are its​ dimensions?
A cylinder has the volume of 300cm cubed and a height of 10cm what is the radius of the cylinder
DUE IN # MIN PLZ PLZ PLZ PLZ PLZ
Mettez les phrases à l’impératif: (5 marks) 1. Vous parlez très vite. 2. Tu réserves la place dans le train. 3. Nous n’allons pas au parc. 4. Vous avez une i
Pls help I really don’t get it
question is in picture! answer asap! will give brainliest!
I really need help, please!!!!
What can the reader generalize about the parks in the chart based on information in the article? A They were used to produce coins. B They were created by Congr
Which phrase best describes this set of colors? a. cool colors b. analogous colors c. monochromatic colors d. complementary colors