boegrimmer
boegrimmer boegrimmer
  • 03-06-2020
  • Mathematics
contestada

please help meee it has time limit​

please help meee it has time limit class=

Respuesta :

karahwli
karahwli karahwli
  • 03-06-2020

Answer:

It is boxes of cereal and bags of pretzels.

Step-by-step explanation:

Boxes of cereal costs $3.95 per box and pretzels cost $3.59 per bag. This is because 15.8÷4= $3.95 and 10.77÷3= $3.59

Answer Link

Otras preguntas

Open the brackets using the Past Simple and Past Progressive Tenses: 1. I entered the office and .......... (to look) around. Most people ........... (to work)
A situation in which an adult patient understands the risks involved in not having a procedure or treatment performed is known as:
Because of mike's weight lifting, his muscles are adapting and growing larger. this muscle growth is called
How did the north american colonies achieve the remarkable population growth of the 18th century?
What major problems or conditions led to the rise of totalitarian leaders?
You see a marble sign. Its letters are too worn to read. What caused this?
Which equation can be used to find the unknown length, a, in this triangle?
Secondary characters impact Juliet through their views on love and their resulting expectations for Juliet. What does love and marriage seem to mean to Lord Cap
How did events in Europe cause problems for the young United States in the 1790s
there were 629,000 women motorcyclists, up from 447,000 eight years ago. what's the percentage of increase?