mayliva mayliva
  • 01-06-2020
  • Mathematics
contestada

6th grade math help me ! :D...

6th grade math help me D class=

Respuesta :

jissery11
jissery11 jissery11
  • 01-06-2020

Answer:

$0.20 per bottle of water

Answer Link
yohanna69
yohanna69 yohanna69
  • 01-06-2020

Answer:

$0.20 per bottle of water

Step-by-step explanation:

to know the amount per bottle of water use this equation

 18=$3.60

   1=?

1*3.60/18=$0.20 per bottle of water

Answer Link

Otras preguntas

Why is 12 (m+n) equivalent to 12m + 12n
What were three of the provisions of the Compromise of 1850?
Why do we call the land Mesopotamia
How do you write .344 as a fraction in lowest terms
How do I find the part of a whole of 160% of 19
similes in divergent with page numbers?
A recipe includes 8 cups of flour and 2/3 third cups of sugar right the ratio of the amount of flour to the amount of sugar as a fraction in simplest form
Why are nutrients from fertilizer harmful to aquatic ecosystems? They cause an increase in fish populations. The increase in algae population reduces oxygen in
for wich values of x does 2x^2+10x
Identify the nation that exerted imperial control over India, impacting their language and religious beliefs. A. China B. Germany C. Britain D. Argentina