rocky5345
rocky5345 rocky5345
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

Miranda charged $4.00 for 5 brownies. Give the unit rate in cost per brownie?

Respuesta :

bubbamoore012 bubbamoore012
  • 04-05-2020

Answer: .80 for each

Step-by-step explanation:

$4/5 = .8

Answer Link
JoyMark
JoyMark JoyMark
  • 04-05-2020

Answer:

$0.80

Step-by-step explanation:

Divide 4 and 5.

4/5=0.8

So, for each brownie, and the unit rate is $0.80.

Answer Link

Otras preguntas

a sphere is circumscribed about an 8-inch by 8-inch by 8-inch cube. Find the volume to the nearest cubic inch.
List 4 causes or motivating factors for imperialism
In City, why does the author invent various citizens and residents of Verbonia?
what would happen to an enzyme if the temperature and ph changed significantly beyond the enzymes optimum level
Which solution has the highest boiling point at standard pressure? (1) 0.10 M KCl(aq) (2) 0.10 M K2SO4(aq) (3) 0.10 M K3PO4(aq) (4) 0.10 M KNO3(aq)
“The reason why we find ourselves in a position of impotency is not because our only powerful potential enemy has sent men to invade our shores, but rather beca
what is 21/56 simplified
which historical event is the best example of domestic policy
A carbon-carbon triple bond is found in a molecule of (1) butane (3) butene (2) butanone (4) butyne
What political unrest did the Louisiana Purchase cause?