ayannasmith12 ayannasmith12
  • 04-04-2020
  • Mathematics
contestada

261 candy bars cost $87.

Respuesta :

eukalim
eukalim eukalim
  • 04-04-2020
A candy bar costs 0.33 cents rounded off to 2 decimal places. 261 was put in front of 87 to trick you.
Answer Link
laney3439
laney3439 laney3439
  • 04-04-2020
each candy bar costs about $0.33 because you divide the amount paid for the candy bars by number of candy bars
Answer Link

Otras preguntas

Animal-like protists are considered a. autotrophs b. chemotrophs c. heterotrophs d. none of these
Suppose f(x) = 21-16x and g(x) = 12x-61. Solve f(x) > g(x)
Which of the following is a way to gather details for a problem-and-solution essay? A. use sentence starters B. write an outline C. select an appropriate
are all (cars) that are mustangs, made by ford?
what is not true about ocean waves?
Peter is playing dominoes with a standard double six set and begins by laying the double six . He then continues to play dominoes, but in one direction, until h
Help this is homework
While on board the Mayflower, what were the greatest dangers ?
Find the product. Simplify if possible -1/3 x (8 1/7)
summarize the central ideas of the article in no more than two sentences