HaidynJoonie15
HaidynJoonie15 HaidynJoonie15
  • 04-04-2020
  • Mathematics
contestada

The school office ordered 24 boxes of pens. Their total cost was $19152. What was the cost of 1 box of pens?

Respuesta :

917006450984help
917006450984help 917006450984help
  • 04-04-2020

Answer:

one box costs $19152/24=$798

Answer Link

Otras preguntas

The radius of a circle is 4 m. Find its circumference in terms of pi
What happens when a single seller market develops into a competitive market?
NEED ASAP WILL GIVE ANYTHINGan arithmetic sequence has a 10th term of 15 and 14th term of 35show the equation (y=mx+b) of this graph equals an = -30+(n-1)5​
"We can harm animals or cause them pain when we use them for our needs". Do you agree with this statement ? Explain with reasons
Industrial agriculture requires A. no fertilizer B. large amounts of water C. no pesticides D. only renewable energy sources
5(2a+4)+a-7a-18 plz i need answers fast
Which equation has no solution? 4|x|=4 −4|x|=20 3|x|=0 −3|x|=−15
PLZ HELP MEEEEEE You will add at least five temporal words or phrases to your narrative and resubmit it. Print or save the Temporal Words and Phrases List to us
Which factor or factors listed below are external influences on a loan’s interest rate? I. The borrower’s credit history II. The length of the loan III. The
What activities can Future Educators Association members participate in? Select two options. Sporting events political rallies conferences research competitions