swasberg4399 swasberg4399
  • 03-04-2020
  • Mathematics
contestada

Ryan bought 43 pounds of
apples for $0.75 per pound. How
much did he pay for the apples?​

Respuesta :

nathanbradshaw2004
nathanbradshaw2004 nathanbradshaw2004
  • 03-04-2020

Answer:32.25$

Step-by-step explanation:

0.75x43=32.25

Answer Link
mowreychris0
mowreychris0 mowreychris0
  • 03-04-2020

Answer:32.25

Step-by-step explanation:

For every pound there is $.75, so you just multiply them

Answer Link

Otras preguntas

Two random samples of 25 people were asked how many 12-ounce cans of soda they consume each week. The first sample contained both males and females, aged 12-19.
Emily filled an empty horse trough with water. The water level, in centimeters, is proportional to time elapsed, in minutes, since she began filling the trough.
[1] Across the world in early summer, as daylight turns to dusk, fireflies begin displaying their signature glow in search of a mate. [2] Fireflies typically ap
Does the author, Diane Ackerman, answer the question "What is love?"
3/11 of what number is 12
What is the greatest common factor of 21,14 and 7
What is the acronym for the international organization that sets standards for accounting and financial reporting4 A) GAAP B) IFRS C) IASB D) FASB
definition pros cons parliamentary democracy presidential democracy
Fix any punctuation or capitalization errors below. Click "Submit Answer" if there are none.I was completely wrong when I told Imelda that "The rain w
How can get (FREE)Internet access at home