emaan99 emaan99
  • 02-04-2020
  • Mathematics
contestada

A shop sells fruit. Chen buys 2 apples and 3 bananas. He pays £2.35. How much is one banana.

Respuesta :

angelina200604 angelina200604
  • 02-04-2020

Answer:

45p a banana

Step-by-step explanation:

2+3=5

235/5=45

Answer Link
tarleyfrida120
tarleyfrida120 tarleyfrida120
  • 02-04-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

One banana cost 1.10

So the price for one banana cost 55p

Answer Link

Otras preguntas

Thermal energy is a form of
A. The man has broken the law and is trying to get out of trouble B. The man would like honey bea to give him the supplies and leave C. The man would like som
PLEASE HELP!!! if m = 35 cm and n = 37 cm, what is the length of l? A. 13 cm B. 15 cm C. 2 cm D. 12 cm
40 pts HELP WITH BIO PLS Problem 3: A tall plant with blue flowers was crossed with a short plant with yellow flowers. 8. If this was an example of incomplete d
Sarah is designing a logo. First, she paints a green square with side lengths of 5 feet. Then she uses blue paint to inscribe two semicircles as shown. What is
If 2.40 moles of gas are held at a temperature of 97.0 °C in a container with a volume of 45.0 L, what is the pressure of the gas? A. 93.2 kPa B. 101 kPa C.
explain in detail why the moon has phases
Express sqrt-255 in its simplest terms.
How do you Solve 9/11 + 3/4
The new laptop measures 2 inches tall, 12 inches long, and 16 inches wide. Which is the correct unit of measurement to use when measuring the amount of space t