leurisvargas leurisvargas
  • 02-04-2020
  • Mathematics
contestada

3)
Find the estimated cost of a dozen pencils if 18 dozen pencils cost $42.60.

Respuesta :

kellyd14 kellyd14
  • 10-04-2020

Answer:

$2.37 per dozen

Step-by-step explanation:

$42.50/18=$2.37 per dozen

Answer Link

Otras preguntas

show work if can Simplify the expression: (3g - 8) - (2g - 1)
Tristan has a 12 ounce coffee. He drinks 2 ounces. Select the percentage of ounces Tristan has left of his coffee. A 83% B 24% C 10%
Please help me I don’t understand it well Graph the solution of the inequality on a number line. 3(x - 2) - (1 - x) > 2x – 7 A. + -5 -4 -3 -2 -1 0 1 2 3 4 5
please help me on this, really fast ​
What are the three aspects of health and how can I use them to develop a healthy lifestyle?​
The processes involved in the rock cycle include all of the following EXCEPT: compaction O condensation O weathering O erosion 1
What’s the balanced equation for the reaction between zinc oxide and dilute hydrochloric acid ?
What are three responsibilitiesTof political parties?
please help me!!!!..
In Stephanies closet the ratio of Nike to her total shoes is 2/5. If stephanie had 8 pairs of Nikes how many shoes would she have in yotal