soniagutie07 soniagutie07
  • 01-04-2020
  • Mathematics
contestada

A case of 12 cans of pop cost 6.49$. What is the cost per can

Respuesta :

h22brown
h22brown h22brown
  • 01-04-2020
About $.54

Hope this helps :)
Answer Link
loramydawn
loramydawn loramydawn
  • 02-04-2020

Answer:

its really $77.88

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Where is a hormone’s site of action? A. Cytoplasm within Gap junctions B. Synaptic cleft C. Plasma membrane receptor proteins D. Pituitary gland
how does regular excercise help to reduce the effects of mental stress
Explain why the first step in responding to any sports injury is to remove the danger that led to the injury.
Read each sentence carefully, then identify the type of clause underlined. What most skateboarders love is an isolated road with a steep incline. -------------
Is it more costly to Andrew to go to graduate business school full time or part time if the tuition is the same for each? A. Part time B. It costs the same whe
Two thirds of a number is 16 what is the number?
Aubrey brought 2 1/2 pans of lasagna to a family dinner. During the meal, Aubrey and her family ate 75% of the lasagna. At the end of the dinner, Aubrey's broth
what happen when a.c is passed into the coil of dynamo?​
Do you prefer to qpply formats before text is typed while typing or after typing?
How do physicists use measurements to understand the natural world?? Use scientific language to describe your evidence.