20klegge3
20klegge3 20klegge3
  • 01-04-2020
  • Mathematics
contestada

BRAINLIEST ASAP!! Answer number 5.

BRAINLIEST ASAP Answer number 5 class=

Respuesta :

elliottou
elliottou elliottou
  • 01-04-2020

Answer:

$8.20

Step-by-step explanation:

2x = 2.05

x is one apple

since we are looking for 8 apples, we can multiply the cost of 2 apples by 4

2.05 X 4 = 8.20

Answer Link
sszet7250
sszet7250 sszet7250
  • 01-04-2020

Answer:

$8.20

Step-by-step explanation:

To find out how much more we divide first:

8/2=4

Multiply price by 4:

$2.05 times 4=$8.20

i hope this helps u

pls give a brainliest and a thx

also...can u help me maybe? thx in advance :)

Answer Link

Otras preguntas

Why did amphibians diversify so rapidly during the late Paleozoic era
What is 2 and 5/8 shown as a decimal
x+4y =6 x-4y=19solve systems of linear equations by substitution show your work
Help me quickly please
Enter the word you received when you completed the Age of Exploration activity____?
I am confused on how to solve this. the picture says it all.
The ________ is an organelle that wraps and surrounds the myofibril and stores calcium.
A hydrocarbon consists of four carbon atoms with one double bond. Predict the molecular formula of this compound. a. C4H8 b. C4H10 c. C4H4 d. C4H6
Which abolitionist tried to seize a federal armory on behalf of his cause? A. John Brown in Harpers Ferry B. William Lloyd Garrison in Boston C. Wendell Phillip
2/3 x ?=6 >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>