issajazination issajazination
  • 04-02-2020
  • Mathematics
contestada

it cost $45.75 for 5 apple pies. give the point of the unit rate

Respuesta :

nhorne11
nhorne11 nhorne11
  • 04-02-2020
It is $9.15 cents per pie
Answer Link
annagodoy7
annagodoy7 annagodoy7
  • 04-02-2020
45.75 divided by 5 = 9.15, each apple pie is $9.15
Answer Link

Otras preguntas

What is this answer?10y=360°
Which of the following statements is not true?"Whom" can serve as the object of a preposition."Whom" is an object pronoun."Who" and "whom" are personal pronouns
The length of Marshall's poster is 2 times its width. If the perimeter is 72 inches, what is the area of the poster?
can someone help me on this question! please! :)Evaluate the formula V= BH/3; B = 36 in.² and h = 11 in.
Kenji buys 3 yards of fabric for $7.47. Then he realizes that he needs 2 more yards. How much will the extra fabric cost?
WRITE EACH RATE AS UNIT RATE. 162 WATER BOTTLE IN 9 CASES=
Express 230 in scientific notation
what is £42 increased by 10%
2x-y=-63x-4y=-4Solve using elimination and then substitution
2x+8=22 how do I figure out the answer to problem 2x+8=22 ?