leopuente12 leopuente12
  • 03-02-2020
  • Mathematics
contestada

Una caja de fideos de 7.2 onzas a 0.67 o una caja de fideos de 13 onzas a 1.28 cual tiene el mejor precio

Respuesta :

Happystudying Happystudying
  • 03-02-2020

Answer:

The first one. Brainly is also in spanish

Answer Link

Otras preguntas

Can someone please help me!!
that are the main ideas behind the cell theory? Check all that apply.Cells come from chemicals.Cells are the basic unit of structure and function.Cells come fro
Write each rate as a unit rate. $18 for 3 CDs​
describe the transformation from the parent function y=(x+4)^2-1
i need help please and thank you so much
What is the solution to this system of equations? {4x−3y=26 3x+2y=11 (8, 2) (−2, 5) (5, −2) (5, 2)
fish tank initially contains 35 liters of pure water. Brine of constant, but unknown, concentration of salt is flowing in at 5 liters per minute. The solution i
A recipe for 1 batch of 24 cookies requires 3 ounces of butter. How much butter is in each cookie
The expression V = 2x3 + 6x2 can be used to find the volume of the trapezoidal prism below. If x = 12 cm, what is the volume of the prism? cm3
What constitutional issue arose when Truman ordered troops to Korea?