xzaviermontalbo2
xzaviermontalbo2 xzaviermontalbo2
  • 01-02-2020
  • Mathematics
contestada

a construction contractor use the equation Y=KX to determine it would cost them $19.25 to buy 7 boxes of nails. how much is each box

Respuesta :

ujoy64
ujoy64 ujoy64
  • 01-02-2020

Answer:

2.75 dollars

Step-by-step explanation:

If 7 boxes cost 19.25 dollars to get one box you would divide 19.25 by 7

Answer Link

Otras preguntas

From Cheboygan Day. Question: Based on your reading of paragraphs 1-33, how does Allen use character interactions to develop themes in the short story? Make cer
Given that 1 millimeter = 1/1000 meters, 2 500 millimeters in meters is?​
3. Where does Paul Bunyan find Babe?A. on another planet B. in a block of ice C. in his barn D. in the neighbor's field​
The presence of which reactant is the best indicator of an oxidation-reduction reaction?.
The _____ is the center of a stem and can store food. cortex vascular cylinder pith receptacle
Find the area of the triangle below. Be sure to include the correct unit in your answer.
effect of hiv/aids on government​
Please answer this.I will give brainless lolHow does the legacy of colonialism affect Africa today?
Prompt What are your plans after high school? Write a personal statement about how your education has prepared you to take on you Read More >> XD + B I US
1. PART A: Read line 15 from the passage from The Odyssey: "Some demon calm'd the air and smooth'd the deep." What does the line describe? O A. The ship seems t