abbyjones15263 abbyjones15263
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

This package of cheese costs $2.97 (there are 11 slices of cheese)

How much would a package with 18 slices cost at the same pruce per slice?​

Respuesta :

chrishinson80 chrishinson80
  • 03-12-2019

Answer:

$4.86

Step-by-step explanation:

2.97/11 =.27                 .27 x 18= 4.86

Answer Link
jecarter2099 jecarter2099
  • 03-12-2019

Answer:

4.86

Step-by-step explanation

Answer Link

Otras preguntas

As part of a school contest, Sarah and Luis are playing a math game. Sarah must pick a number between 1 and 50 and give Luis clues so he can write an equation t
Late on summer clothing store managers realize they have many more bathing suits in stock than they can normally expect to sell at that time of the year what de
What percent of 40 is 28.4?
The Brown Chest by John Updike (excerpt) The full contents of the chest never came quite clear, perhaps because he didn't want to know. His parents' college dip
what is 9(a+6) ? expanded and simplify
How many min are in 5 hours?
What was President Roosevelt greatest contribution?
which of the following groups was one part o the New Deal coalition
An example of interstate cooperation required by the Constitution would be __________.
what change to landforms are caused by movements at transform boundaries