idagomez47 idagomez47
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

Ingrid has $28 to buy oil paints for her painting class. Each tube of paint
costs $8. How many tubes can she buy? Do not include units in your answer.

Respuesta :

felishaguerrero felishaguerrero
  • 03-12-2019

Answer:

28/8=3.5...so probably just 3

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Estimate the product of 54 X 68. ​
Analysis of "Preciousness" Of Clarice Lispector Please Someone.
Write any three acids, three bases and two salts which are used in our daily life​
What is the point of a magazine article?
pls help me with this
Ali’s cow gives 2 1/4 gallons of milk each day. How much is this in quarts? Write your answer as whole number or a mixed number In simplest form. Include the co
A circuit with a resistance of 240.0 ohms is given a voltage of 60.0 volts. What is the calculated current, in amps, that will run through the circuit
Question: what factors affect how quickly a pathogen spreads from person to person?.
in 5he diagram below M is the midpoint of KL solve for the value of X​
which of the following is not likely to compent of soil formed during primary succesion?