idagomez47 idagomez47
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

Sheila has $47 to buy graphing pads for her math class. Each pad costs $8,
How many pads can she buy? Do not include units in your answer.

Respuesta :

v32daf v32daf
  • 03-12-2019

Answer:

5 tablets can be bought

Step-by-step explanation:

47/8= 5

Answer Link

Otras preguntas

the Limpopo river starts in eastern angola and flows south through western zambia true or false​
what is 3.8% written as a decimal?
30 POINTS!!! How would I include transition words in an essay about my first vacation out of America? Plz give examples THANKS! :)
Because unions and strikes were banned by the government
what side did sullivan ballou fight for?
What is the value of x?
GDP per capita is the gross domestic product divided by the ___
14n = 252 PLEASE HELPP
Sally went 3.5 miles per hour on a treadmill for 5 hours. She was sore and decided to take 400 mg of Advil. The half portion stays in her body for 8 hours. How
Complete the following sentence. After you have determined the purpose of your speech, the next step is to ______ limit your subject. outline your speech. se