flamesjack09 flamesjack09
  • 02-12-2019
  • Mathematics
contestada

:A yogurt costs forty five pence. How many can be bought £3.00" More maths! Please answer this. It would really help.​

Respuesta :

binterrante
binterrante binterrante
  • 02-12-2019

Answer:

6

Step-by-step explanation:

3/0.45=6.66666666667

Answer Link

Otras preguntas

What are two pairs that are 5.5 units apart
Which member of the genus Homo made tools using percussion technique? Select one: a. Homo neanderthalensis b. Homo habilis c. Homo erectus d. Homo sapiens
What could the author do to demonstrate more concretely that he does not hate music in paragraph ll- and thus better establish his authority?
a step occasionally required to repair damaged relationship is
How the two triangles are similar
$15.60 to $11.70 Increase or decrease
Brooks is planning a dinner party. He plans to give a choice of three kinds of salad: potato salad, tossed salad, and pasta salad. There will be three choices o
Lamar is researching a business opportunity and has asked his acquisition team to help him review and verify all of the information about the business. This pro
I need help with these two questions real quick please. What is the best option for achieving better health after high school? Find a new doctor Only eat frui
Reacting molecules or ions in a solution at room temperature are in constant motion and collide. some collisions lead to a formation of product and some do not.