chocolate2138 chocolate2138
  • 02-12-2019
  • Mathematics
contestada

Richard bought six pounds of sliced ham for $2.79 per pound. How much did he spend?
$8.79
$16.74
$12.24
$16.24

Respuesta :

diegomobz
diegomobz diegomobz
  • 02-12-2019

Answer:

$16.74

Step-by-step explanation:

so for every pound is 2.79 so just so

6 times 2.79

Answer Link
oliver6180
oliver6180 oliver6180
  • 02-12-2019
The answer is 16.74, you just multiply 6 x $2.79
Answer Link

Otras preguntas

How to differentiate y=x^ln7 ?
Which 2 continents have the most obvious fit of the coastlines
What is 9/16 closest to 0,1/2, or 1 and why?
How do you solve the answer to this -6(-3)(-2)
A wave with a frequency of 0.5 Hz and a speed of 10 m\s has a wavelength of..
radius: 12 diameter: 24 inches circumference: area:
Due to its great size, china is a land of what
this picture is a scale drawing of a basketball court and 1 inch on the picture represents 15 feet of actual length. the dementions of the scale drawing are 2 i
Which Muslim empire was known for it's artisans who produced rugs and pottery
3. I am working on my recital piece today. A. present progressive form B. past progressive form C. future progressive form D. present perfect progressive form