becca36181 becca36181
  • 02-12-2019
  • Mathematics
contestada

if 11 oranges cost $2.35, what is the cost of 18

Respuesta :

Yang100
Yang100 Yang100
  • 02-12-2019

Answer:

$3.8

Step-by-step explanation:

2.35/11=0.2136

0.2136*18=3.8448

Answer Link

Otras preguntas

Tony water 12 plants every plant got 2/9 gallons of water. How much water did he use it all
All of the following might be reasonably included in a lender's monthly impound requirements for a borrower, except:A) Principal and interest paymentsB) Hazard
Is m=10,m=-1 parallel or perpendicular
Another sign of Morrie's diminishing health occurs when Mitch notices that... Morrie's legs quiver when he walks to the restroom. Morrie's hands quiver when he
A marker of new skin claims that their product helps prevent skin acne by increasing the discovered substance which they called Anti-A - Factor. According to th
Which term means shared in common?
Save Employees should request a they are concerned something in their workplace is making or has the potential to make them or their coworkers sick. General dut
what are similarities between traditional and hydroponic farming?
Factorise 9y² -15yz +25x²
A vanguard is a group that leads the way and at the forefront of a movement. In what sense were these women a vanguard? And the vanguard of what? What can we