gemel70 gemel70
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Cedric bought 12 pens for $1.44 what’s the unit rate

Respuesta :

FrozenWatermelon
FrozenWatermelon FrozenWatermelon
  • 02-10-2019

Answer: $0.12 per pen

Step-by-step explanation: 1.44 divided by 12

Answer Link
Jewelruby1012
Jewelruby1012 Jewelruby1012
  • 02-10-2019

Answer:

Step-by-step explanation:

Hope this is enough and I’m really sure about this I just learned unit rates yesterday

Answer Link

Otras preguntas

Use the quadratic formula to solve for x.
couldddddddddd i have some help super fast?
How is new ocean floor and oceanic crust formed?
What is the perimeter of polygon ABCD? OA. 28 units OB. 32 units OC. 36 units OD. 44 units
Do you believe that the book of Mormons is superior to the Bible? Real school question. Don’t delete or else!
How are the people and the cultures of Scandinavia similar?
in the H2O is the Lewis following reaction. SO3(aq) + 2H2O(1) H2SO3(aq) + 2OH-(aq) A B acid
THE METHOD TO SOLVE THIS 2 EQUATION IS SUBSTITTUION AND ALGERBRICALLY HERE'S THE EQUATION: y = -5x -18 y = x
You are given a pure sample of a colourless gas in a test tube. It is either oxygen, nitrogen or hydrogen. Explain how you would identify the gas.
A photograph measures 20 cm by 15 cm. A strip of constant width is to be added from each side of the photo, so the area is increased to 750 cm2. Find the width