citysgirl citysgirl
  • 01-10-2019
  • Mathematics
contestada

Apples cost $3.45 per pound find the cost of 2.6 pounds of apples Solve this problem With multiplication​

Respuesta :

cheesyplaysmine
cheesyplaysmine cheesyplaysmine
  • 01-10-2019

Answer:

8.97

Step-by-step explanation:

3.45(2.6) = $8.97

Hope this helps you! :)

Answer Link

Otras preguntas

Choose the correct form of the missing words based on the context of the sentence. There are as many reasons to like a character as there are characters. A comb
Who was the leader of the soviet union during the cuban missile crisis? castro khrushchev stalin lenin?
what are two things that Brazilian family members do together?
Consider the function represented by the equation 6q = 3s - 9. Write the equation in function notation, where q is the independent variable
Solve this equation. 34 + x = 63
In “I’m Nobody!” the speaker uses a figure of speech to compare being Somebody to A. Croaking your name like a frog B. Living for a long time C. The mo
The equation yˆ=1.2676x+79.6645 models Fred’s systolic blood pressure, in mm/HG , over his life span, where x is Fred’s age. According to the regression equati
What are the solutions to the system y=x^2+5x-9 y=2x+1
which of the following groups is believed to have migrated to India around 1500 bce
The "one gene-one polypeptide" theory states that