zeezee60
zeezee60 zeezee60
  • 04-09-2019
  • Mathematics
contestada

Five pounds of bananas cost $2.35. How much does it cost per pound?

Respuesta :

Jaydaraynor45
Jaydaraynor45 Jaydaraynor45
  • 04-09-2019

Answer:

The answer is 0.47

Step-by-step explanation:

You can get this answer by doing division 5 divided by 2.35 and

then you get 0.47

Answer Link

Otras preguntas

Pinunong militar ng mga sumerian
What is an example of militarism being used in a good way
Two stones of equal masses are dropped from a rooftop of height h one after the other . their seperation distance against time will:______
9 in 7 in Surface Area = 12 in 11 in 19 in
WILL GIVE BRAINLIEST IF ANSWERED FAST!!!
What are the step to solving this? Please explain step by step.
A Narrative essay on I wish I had listened to my mother ​
Hi, could anyone help me asap please? Thank you
WILL GIVE BRAINLIEST IF ANSWERED FAST!!!
explain the phrase "Togetherness is strength"