Seudónimo Seudónimo
  • 02-09-2019
  • Mathematics
contestada

Please answer this correctly

Please answer this correctly class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-09-2019

We have to multiply the unit cost by the number of items bought to find out the total cost. For the baseball coach, we have

[tex]2\cdot 6 = 12[/tex]

For the basketball coach, we have

[tex]9\cdot 14 = 126[/tex]

So, the difference is

[tex]126-12 = 114[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

what were some strengths and weaknesses for the "Lincoinites"
Withdrawal symptoms may occur when a person is ______ addicted to alcohol.
What phase of the cell cycle are cells in most of the time?
Identify the sentence with a verb usage error. (1 point) Everyone on the baseball team has drunk all of the water bottles by the end of the game. That is the si
What has uekaryotik cells liver, virus, oak, lactobacillus?
Leccion 9 contextos label the following terms as estado civil, fiesta or estapa de la vida
¿cuál es la región de estados unidos que más ha cambiado por influencias externas en los años recientes?
What happened to Alexander the Great’s empire after he died?
The width of a rectangle is 5 more than twice the length. the perimeter of the rectangle is 28 in. what is the length and width of the rectangle?
A cone is placed inside a cylinder as shown. The radius of the cone is half the radius of the cylinder. The height of the cone is equal to the radius of the cyl