Rainbowcloudycupcake
Rainbowcloudycupcake Rainbowcloudycupcake
  • 04-05-2016
  • Mathematics
contestada

you go shopping for a 10 lb. Family pack of ground beef for 23.47.There is a manger's special coupon for 3.25 off your purchase.How much did u pay per pound?

Respuesta :

swagginrebelchainzz
swagginrebelchainzz swagginrebelchainzz
  • 04-05-2016
2.022 i believe! cause you subtract 3.25, then divide it by 10lb!
Answer Link

Otras preguntas

What law is very important for a small business?
How many glasses of lemonade are made with 4 lemons? How many glasses of lemonade are made per lemon? Click or tap the correct number from each drop-down menu
According to Deuteronomy 6, how are we to teach God’s commandments?
find the gradient of the curve with the equation: y=3x^2 at the point (2,12)
________ increases the probability of a behaviour by the removal of a negative stimulus after that behaviour occurs.
number of students in a school is 1000 if the growth rate of a student number is 20% p.a. i) find the number of student after 2 years. ii) in which year either
Isolate x in 3x − 9y = 15.
Currently, the number of married adults in the United States :__________a. dropped from 1960 to 1980 and has climbed steadily since then. b. is about the same t
Intr o clasa sunt 36 de elevi arata ca cel putin 6 dintre acestia sunt nascuti in aceasi zi a saptamanii
What do the ions K+, Ca2+, and Cl- have in common? a. They have the same number of protons. b. They will form covalent bonds with oxygen. c. They have the same