crazyvballchic2965 crazyvballchic2965
  • 05-05-2019
  • Mathematics
contestada

Carmen has saved 80% of the money she needs to buy a new video game if she has a 36 how much does the video game cost

Respuesta :

maahischool2
maahischool2 maahischool2
  • 05-05-2019

The video game costs $45. Look at the image to see what I did

Ver imagen maahischool2
Answer Link

Otras preguntas

all answers to how to be a smart risk taker
what is the difference between concealed and revealed propaganda
find the following sum and prove your claim: (1*2)+(2*3)+..+n(n+1).
what does ich hoffe, dass Sie und Ihre Familie geht es gut
how do I solve for x in x^2 - 8x + 12 = 0 using factoring?
A weather balloon has a volume of 52.5 liters at a temperature of 295 K. The balloon is released and rises to an altitude where the temperature is 252 K. How do
write an equation in point-slope from for the line that has a slope of 6and contains the point (-8, -7)
If a 21 ounce box of cereal costa $2.94,what is the unit price.
a trait that improves an individuals ability to survive and reproduce in a specific environment is called
THE FULL MOON TURNED ORANGE AND THEN GOT REALLY DARK WHAT COULD HAVE MADE IT TURN DARK LIKE THAT