thayley thayley
  • 03-05-2019
  • Mathematics
contestada

Pedro bought four packs of pencils for $19.96 how much did each pack cost

Respuesta :

zee5999 zee5999
  • 03-05-2019

Each pack would cost $4.99

Answer Link

Otras preguntas

what is 12x+9y= 15 on a graph?
Emily meal cost 32.75 and Darren's meal cost 39.88 . Emily treats Darren by paying for both meals,and leaves 14% tip. Find the total cost
What is the correct label for a solution? A. a homogeneous mixture B. a graduated substance C. a heterogeneous mixture D. a primary mixture of elem
A scientist observes a natural spring and measures its depth. What type of data was collected? A. qualitative B. independent C. quantitative D. aver
What is one third of 45
Would you rather believe in Greek gods or Roman gods? Why?
Would you rather believe in Greek gods or Roman gods? Why?
What number has the same value as 107 tens?
What equation shows an example of the associative property of addition
340 pages 20% decrease