spencebrod1
spencebrod1
05-04-2019
Mathematics
contestada
If 12 pens cost 3.48 how much do 20 cost
Respuesta :
kosala1478
kosala1478
25-07-2019
Step-by-step explanation:
12/3.48= cost of 1 book
cost of 20 books = 12/3.48×20 =68.95
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 36+ )
Otras preguntas
Why does his teacher ask him to balance the equation by including the correct coefficients?
What's the quadratic equation?
Find your mass if a scale on earth reads 650 N when you stand on it
if a jar contains 26 ounces of spaghetii sauce then how many cups of spaghetii sauce do 4jars contain
Buying or selling stock is _____. a. saving b. investing c. trading d. diversifying
An unknown quadrilateral has the following angle measures. 77°, 103°, 77°, 103° Which of the following could be the unknown quadrilateral? A. parallelogram
Which congressional chamber has the power to override a presidential veto?
Which of the following is not a cause of "hyper" behavior in children? a. lack of exercise b. over stimulation c. too much t.v or d. too much sugar
Capitalism falls under what economic system? planned mercantile market
Find the area and the circumference of a circle with radius 9ft. Use the value 3.14 for t