juwaniiegang90
juwaniiegang90 juwaniiegang90
  • 04-03-2019
  • Mathematics
contestada

a cell phone plan offers 250 minutes each month for 15.00 dollars per month. what is the cost per minute when a person uses all 250 minutes in a month?

Respuesta :

VanessaBrooks
VanessaBrooks VanessaBrooks
  • 04-03-2019
It costs 0.06 cents each minute.

Explanation : $15/250 minutes = $0.06
Answer Link
tytybabes
tytybabes tytybabes
  • 11-03-2021

Answer: 0.06

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The word theory used in a scientific sense most closely means
What is Linear Mime?
The area of a wall mural is 299 square feet. The height of the mural is 13 feet. What is the length of the mural?
how do you say goodbye in Chinese
what are the 4 points of the Monroe Doctrine?
break apart and distribute to solve 72÷8 72÷8=(40÷8)+(____÷8) =5+____ =_____
How is Europe connected
can a tank of oxygen gas ever be half empty? explain
Which three sentences are correctly capitalized? /\ If you take the highway West out of town, you will find the abandoned Sawmill that used to employ many peo
Determine o valor das seguintes expressões. a) (17º-17'-17") : 4 b) (18º: 8 + 23º: 4 - 8º) . 29